Takip Edin

Oyun

Microsoft Flight Simulator’daki oyuncu sayısı iki milyon kişiyi aştı

Yayınlanma tarihi

-

Asobo Studio, Microsoft Flight Simulator ile alakalı yeni istatistikleri paylaştı. Geliştirici firmanın paylaştığı bilgilere göre oyun çıktığından beri dört milyon kullanıcı simülasyona giriş yaptı.

Microsoft Flight Simulator 2020, serisinin en hızlı büyüyen projesi haline geldi. Şu anda hangi oyuncu oranının aktif kaldığı belirtilmemiştir. Bu dört ayda, kullanıcılar 3,5 milyar mil (5,6 milyar kilometreden fazla) uçarak 50 milyon uçuş gerçekleştirdi. Bu mesafe, Dünya’dan Güneş’e kadar 19 uçuşa karşılık geliyor.

“Simülatörümüzü devamlı ve anlamlı geri bildirimlerle geliştirmemize yardımcı olan bu kadar bağlı bir topluluktan mutluyuz ve ilham alıyoruz. Microsoft, yapmış olduğu açıklamada, geliştirici kitimizi zaten değerlendiren ve beş yüzden fazla havalimanı, uçak ve diğer ek malzemeleri oluşturan eden ekip için de  oldukça heyecanlıyız ” dedi.

Microsoft Flight Simulator, 18 Ağustos’ta sadece PC için piyasaya sürüldü. Eleştirmenler oyun hakkında oldukça yüksek puanlar verdiler. Yakın zamanda sanal gerçeklik desteği de alan Flight Similator ve 2021 yazında Xbox Series S ve Series X için de yayınlanacak.