Takip Edin

Mobil

LG yeni telefon tasarımını gösterdi

Yayınlanma tarihi

-

Bir süredir akıllı telefon piyasasında istediği başarıyı yakalayamayan Güney Koreli teknoloji devi LG, yakın zamanda tanıtmayı planladığı yeni amiral gemisi telefonu Velvet’in tasarımını gösteren bir video yayıünladı.

LG, uzun yıllar boyunca özellikle “G serisi” amiral gemisi modelleriyle yer alıyordu. İlk zamanlarda başarılı satış rakamlarına ulaşan firma, Çinli rakiplerinin de piyasaya girmesinden sonra hedeflerinden bayağı uzaklaştı.

Tekrar eski günlerine dönmeyi planlayan LG’nin, geçtiğimiz aylarda yepyeni bir telefon serisi çıkarmaya hazırlandığı ortaya çıkmıştı. Bu hazırlıklarının sonuna yaklaşan teknoloji devi, yeni tasarım dilini ilk kez görücüye çıkardı.

YouTube üzerinden yayınlanan videoda yeni telefonu Velvet’in tasarımı net bir şekilde görünüyor. Ön bölümünde damla çentiğe sahip, ekranı bulunan cihazın en dikkat çeken kısmı ise arka bölümde yer alan kamera kurumu. Üçlü yapıda bulunan kamera kurulumu ve simetrik biçimde yerleştirilmiş. Alt bölümünde ise hoparlörü, USB-C ve 3,5mm jack girişi yer alıyor.

Teknik özellikleri henüz bilinmeyen LG Velvet’in, mayıs ayında tanıtılması bekleniyor.