Takip Edin

Mobil

LG Wing beklenen satış rakamlarına ulaşamadı

Yayınlanma tarihi

-

Son zamanlarda, akıllı telefon üreticileri farklı form faktörlerini denemeye başladı. Bu cihazların çoğu katlanır bir tasarıma sahiptir, ancak LG Wing, açıldığında “T” harfine benzeyen ve kullanıcılara aynı anda farklı yönlerde iki ekran sunuyor. Güney Kore’den gelen yeni bilgiler, alışılmadık telefonun satış rakamlarının hayal kırıklığı olduğunu söylüyor.

LG, tanıtımdan bu yana Güney Kore’deki kendi ana pazarında Wing’in 50.000’den az sattı. Aynı zamanda şirket, akıllı telefondan 2 milyon adet satmayı hedefledi ve bu rakamın ulaşılamaz olduğu ortaya çıktı. Karşılaştırma için, LG Wing’in satış hacmi, neredeyse aynı anda duyurulan akıllı telefon Samsung Galaxy Note 20’nin satışlarından büyük oranda daha düşük.

Koreli cep telefonu operatörlerinin LG Wing’i yüzde 50 indirimle satması bile yardımcı olmadı. Cihazın filmlerde ve TV şovlarında tanıtımını içeren agresif bir reklam kampanyası alıcıları etkilemedi. Fakat , LG hala akıllı telefon form faktörlerini denemeye olan ilgisini kaybetmedi.

Hatırlatalım: LG Wing, teknik özellikler açısından güçlü bir telefon. Cihaz, 8GB RAM ile eşleştirilmiş popüler Qualcomm Snapdragon 765G yonga setine dayanıyor. Akıllı telefonda üçlü bir ana kamera buluyor. Onu rakiplerinden ayıran tek şey, iki ekranlı kasanın sıra dışı tasarımı.