Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

LG kendini temizleyebilen kablosuz kulaklığını tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

LG, yeni kablosuz kulaklığı olan Tone Free HBS-FN7 modelini duyurdu. İngiliz ses sistemleri üreten Meridian Audio ile iş birliğiyle üretilen bu cihaz, UVnano şarj kutusunu ile beraber kendini virüs ve bakterilerden arındırarak daha hijyenik kullanım sağlıyor.

LG Tone Free HBS-FN7, “Vortex Ribs” adı verilen kıvrımlı yapıya sahip. Daha iyi ses yalıtımı yapmak için tıpalı yapıda bulunan cihaz, kuyruk bölümünde ise mikrofon ve manyetik şarj konektörlerini barındırıyor. Yuvarlak yapıda şarj kutusunda ise şarj ve UV bildirimlerini veren iki adet ışık yer alıyor.

Aktif Gürültü Önleme (ANC) özelliğinin bulunduğu cihaz, birinci sınıf ses yalıtımı sağlıyor. LG’nin verdiği bilgilerde gürültülü bir sokakta veya uçakta olunması farksetmeksizin bu özelliği açtığınız zaman kullanıcıların kendi kişişel alanındaymış gürültüden uzak müzik deneyimi sağlanabilecek. Ayrıca, Meridian Audio ile birlikte geliştirilmesinin sonucu olarak daha temiz ve gerçekçi bir ses deneyimine sahip oluyor.

‘UVnano’ şarj kutusunu da içeriyor. Ultraviyole ışık kullanan kutu, kulaklığın iç ağındaki  “E. Coli“  ve  “S. Aureus“  bakterilerinin yüzde 99.9‘unu ortadan kaldırarak kullanıcının kulaklarını daha temiz tutmaya yardımcı oluyor. Model için yeni olan noktanın ise kutunun üst kısmındaki LED aydınlatma ile şarj seviyesini ve ‘UVnano’ durumunu izleme kolaylığı olduğu ifade ediliyor. 

Bluetooth 5.1 kablosuz bağlantı seçeneğine sahip LG Tone Free HBS-FN7 kulaklıkların her biri 55mAh batarya kapasitesine sahipken, kutusu ise 390mAh batarya kapasitesi bulunuyor. Hızlı şarj özelliğine sahip kulaklıkların 7 saate kadar şarj süresi bulunurken, kutu beraberinde 21 saate kadar pil ömrü sunuyor.

iOS ve Android cihazlar için kullanılabilen LG Tone Free HBS-FN7, bugün itibariyle Güney Kore’de piyasaya sürüldü. Cihazın ilerleyen günlerde başta Avrupa ve ABD olmak üzere önemli pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.