Takip Edin

Donanım

LG, CES 2021’de esnek OLED oyun monitörünü tanıtacak

Yayınlanma tarihi

-

LG, şeffaf OLED ekranların kullanımını göstermenin beraberinde, CES 2021’de oyunla ilgili bir konsepti de sergileyecek.Düz ve kavisli ekran modları arasında geçiş yapılabilen 48 inç 4K bükülebilir OLED monitörünü tanıtacak.

Buradaki fikir, kullanıcının düz ekran modunda video izlemekten keyif alabilmesi ve bir düğmeye dokunarak monitörün yapısının değiştirmesi ve daha sürükleyici bir oyun için 1000 mm’ye kadar eğrilik yarıçapına sahip kavisli bir ekrana dönüşmesidir.

Geçen yıl benzer bir şey çoktan gösterilmişti: 65 inç ekran kavisli moda geçebilirdi. Bu seferki yeniliklerden birisi de STK teknolojisinin kullanılması. 0,6 mm’lik özel bir film, tüm OLED panelini bir hoparlöre dönüştürmenize olanak tanır. Bu teknoloji bazı akıllı telefonlarda kullanılıyor ve alışılmış hoparlörlerden kurtularak cihazı inceltmesine olanak sağlayacak.

LG, bu ekranın 40Hz’den 120Hz’ye kadar değişken ekran yenileme hızlarını desteklediğini ekledi. Birçok ekran artık 240Hz ya da hatta 360Hz yenileme hızlarını sunuyor, ancak düz ve kavisli şekiller arasında geçiş yapma yeteneğine sahip olabilmesi için yenileme hızından feragat edilmesi gerekiyor