Takip Edin

Mobil

LG, 2021’in ilk yarısında katlanabilir ekranlı akıllı telefonu piyasaya sürecek

Yayınlanma tarihi

-

Mobil bölümünün yeniden yapılandırılmasının ardından LG, birinci sınıf performansı yüksek cihazlara odaklanmaya karar verdi. Bu tür ilk yeni ürünlerden biri sıra dışı LG Wing modeliydi . Şirketin ayrıca 2021 için birkaç enteresan projesi var. Örneğin, LG’nin katlanabilir bir akıllı telefon piyasaya süreceğini zaten duymuştuk . Bu cihazla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

2021’in ilk yarısında şirket en az üç yeni ürün sunacak: katlanır ekranlı bir akıllı telefon LG Rollable, amiral gemisi Rainbow modeli ve daha uygun fiyatlı LG Q83.

LG Rollable, LG Explorer Projesi’nde LG Wing’i döner ekranlı piyasaya süren ikinci akıllı telefon olacak. Katlandığında, LG Rollable ekranın boyutu 6,8 inç, açıldığında ise 7,4 inç olacak. LG Rollable’ın rakiplerine göre en büyük avantajı düşük ağırlık ve kalınlığa sahip olacak. Örneğin,Samsung Galaxy Z Fold 2’den daha ince olacak. Ek olarak, esnek ekranlı katlanır cihazların tam tersine, yeni LG’nin ekranında herhangi bir kıvrım olmayacak ve bu da genel itibari ile kullanıcı deneyiminin niteliğini artıracaktır. Yapısal olarak, cihaz biraz Oppo X 2021 konseptine benzeyecek.

LG cihazının fonksiyonları henüz rapor edilmedi. Şu anda, hangi işlemcinin akıllı telefonu temel olarak kullanacağını söylemek zor. Amiral gemisi Snapdragon 888 ya da daha enerji verimliliği yüksek ve henüz duyurulmamış Snapdragon 775G, orta sınıf cihazların üst çubuğunu hedef alıyor.

Rainbow kod adlı yaklaşan modele gelince, her zamanki şeker çubuğu form faktöründe yapılacak. Kaynağa göre bu akıllı telefon, LG Universal Line serisindeki ilk cihaz olacak. Temel olarak, Snapdragon 888 yonga setini kullanacak olan cihaz, LG Velvet ve LG V50 ThinQ gibi modellerin halefi olacak. Yeni ögelerin fonksiyonlarınden birisi de eksiksiz Wacom elektronik kalemi için desteği olacak.

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmek üzere, Güney Koreli üretici, çok iyi teknik özellikler sunabilecek bir bütçe modeli LG Q83’ü hazırlıyor. Bu cihaz hem iç hem de global pazarlarda satılacak.