Takip Edin

Bilgisayar

KFC, kanatlardan oluşan gerçek bir oyun bilgisayarı olan KFConsole’u tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

KFC gerçekten KFConsole oyun sistemini yarattı. Cihazın bu sene Haziran ayında KFC Gaming Twitter sayfasındaki ilk duyurusu bir çok kişi tarafından şaka olarak alındı: diyorlar ki, Sony ve Microsoft konsollarını piyasaya sürmek için hazırlıyorlar ve KFC bu nedenle onlara bir numara yapmaya karar verdi. Bununla beraber, şirket bir kova KFC kanadı biçiminde bir oyun sistemi tanıttı. Başlangıçta, cihazın 12 Kasım’da gösterilmesi planlandı, ancak alışılmış olarak sunum ertelendi.

Eşsiz oyun sistemi, Cooler Master’ın CMODX ekibi ile işbirliği içinde geliştirildi ve bu proje için özel olarak Cooler Master MasterCase NC100 kasasını ciddi şekilde yeniden tasarladı. KFConsole’un özelliklerinden biri, yerleşik bir mangal şeklindeki ısıtma odasıdır.

KFConsole, Intel Core i9-9980HK, 32 GB RAM, 1 TB Seagate NVMe SSD ve ASUS’tan GeForce RTX grafik birinine dayanan Intel NUC 9 Extreme Compute Element platformunu temel alıyor.

En enteresan şey, KFC’nin yakın gelecekte KFConsole’u gerçekten satışa çıkarması. Yani yalnızca bir reklam tanıtım ürünü değil. Resmi bir açıklamada, KFC UK & Ireland’da halkla ilişkiler ve sosyal ağ başkanı Mark Cheevers, oyun sistemini “amiral gemisi teklifleri” olarak konumlandırdıklarını belirtti.

Chivers.“Açıklandıktan sonra KFC, hayranlarından o kadar sıcak bir destek aldık ki, bu oyun sistemini gerçekten yaratma fırsatını kaçırmadık. Bir ekip oluşturduk, fikirleri tartıştık ve sonunda bunları uyguladık ” ifadelerinde bulundu.

Reklam