Takip Edin

Mobil

iPhone aramaları dibe vuruyor

Yayınlanma tarihi

-

Android tabanlı cihazların özellikle Çinli firmaların son yıllardaki yükselişiyle birlikte iPhone satışlarının düştüğü biliniyordu.Fakat yapılan bir araştırma sonucu durumun daha da kötü olduğunu ortaya çıkardı.

Apple’la ilgi en çok konuşulan olay şüphesiz ki iPhone’ların ilk satışa çıktığı günlerde insanların satın almak için oluşturduğu kuyruk oluyordu. Hatta ilk iPhone sahibi kullanıcı haberlerine rastgelmemeniz imkansızdı. Son zamanlarda ise iPhone modellerinin ilk satışa çıktığı gün beklenen ilgiyi görmüyordu. Citi Research tarafından yapılan araştırmalar sonucunda iPhone 5S, iPhone 6/6S, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone X / 8 /8 Plus ve son olarak iPhone XR / Xs / Xs Max duyurularının yapıldığı tarihlerdeki internet aramalarının sayısı bir araya getirilmiş. 

Grafikte, yıllar içinde iPhone modellerinin aranmalarında çok ciddi bir düşüş meydana geldiği görülüyor. Özellikle son tanıtılan iPhone XR ,  iPhone Xs ve Xs Max modellerinin aranmasının çok az olduğu dikkatten kaçmıyor. Her ne kadar şimdiye dek satış miktarlarında çok büyük azalmalar olmasa da, insanlar Apple’ın eski CEO’su Steve Job’tan vefat ettikten sonra firmanın oldukça büyük yenilikler getirmediği kanaatinde.