Takip Edin

Mobil

iPhone 13, AOD ve 120 Hz ekrana sahip olabilir

Yayınlanma tarihi

-

En son çıkan haberlere göre, gelecek yıl Apple akıllı telefonları muhtemelen 120 Hz ekran yenileme hızıyla çalışmanıza izin verecek LTPO ekranları alacak. . Aslında bu teknoloji bir süredir Android tarafındaki rakipleri tarafından kullanılıyor Bu, teknoloji devinin kendini rekabete yetişmeye zorladığı ilk sefer değil. Evet, Apple tarafından uygulanmakta olan çözümler çoğu durumda istikrarlı, rafine ve etkilidir fakat bu geç kalındığı gerçeğini değiştirmiyor.

Mevcut Apple teklifinde sadece iPad Pro, 120 Hz yenileme hızı sağlamayı başaran ProMotion ekranı kullanıyor. iPhone akıllı telefonlar senelerdir daimi olarak 60 Hz yenileme hızını kullanıyor, ancak söylentilere göre 12 serisi modellerin piyasaya sürülmesiyle bunun değişeceği söyleniyordu ancak beklenen olmadı. Maliyet sebeplerinden dolayı Apple, 5G modem ile yukarda belirtilen ekran özelliği arasında seçim yapmaya karar verdi. Bir ay önce bu kez ortaya çıkan sonraki raporlar, LTPO teknolojisinde yapılan ve yüksek çalışma sıklığına izin veren bir bileşenin iPhone 13’e gideceğini öne sürdü. En son raporlar bunu doğruluyor.

Yukarıda bahsettiğimiz ekranların beraberinde Apple akıllı telefonlarına diğer bir şey gelecek. Piyasada bulunan akıllı telefonların çoğu tarafından kullanılan Always On Display. Bildirim ışığı kullanma ihtiyacını ortadan kaldıran, seçilen bildirimleri, zamanı ve diğer öğeleri görüntüleme yeteneğidir. Bildirim ışığı, iPhone’larda hiç bulunmadı. Ayrıca, Apple cihazlarına AOD dahil edilmedi. Gelen bilgilere göre, bu kusur gelecek yıl düzeltilecek, ancak özelliğin biçimi hakkında konuşmak için henüz çok erken.