Takip Edin

Sosyal Medya

Instagram web sürümünde hikayelerin daha rahat izleneceği yeni bir tasarımı test ediyor

Yayınlanma tarihi

-

Instagram, hikayeler için yeni bir tasarımı test ediyor. Güncellenen özellik, uygulamanın masaüstü web sürümünde görüntülemeyi kolaylaştıracak.

“Hikayeler” in yeni tasarımı, tek bir görüntüleme modunda değil, anı anda birden çok hikayenin görüntülenebileceği galeri formunda olacak. Gezinme şekli aynı alacak ve “Hikayeler” arasında manuel olarak gezinebilinecek ya da otomatik şekilde geçiş yapmalarına izin verilebilinecek.

Yeni Hikayeler tasarımının kullanıcılara dağıtımının ne kadar yaygın olacağı ve güncellenen özelliğin ne zaman kalıcı ve kararlı olacağı henüz belli değil. Gelen bilgilere göre, bir Instagram yetkilisi geçen ay “küçük bir kullanıcı grubu” üstünde testin başladığını doğruladı.

Instagram, masaüstü uygulamasını yavaş ama emin adımlarla geliştirmeye devam edecek. Hikayeler, özellikle büyük ekranlarda daima en rahatsızlık verici olduğu özelliklerden biri olmuştur, bu sebeple bu özellikte değişiklik yapmak, çok büyük bir güncelleme olmasa da, platformu mobil uygulama dışında kullanmaya alışmış kullanıcılar tarafından kesinlikle fark edilecektir.