Instagram Profiline Bakanlar: Stalk Terörüne Karşı El Ele!

Instagram profiline bakanlar bulunabilir mi? Yöntemleri nelerdir?
Instagram profiline bakanlar bulunabilir mi? Yöntemleri nelerdir?

Kimi zaman eski sevgili kimi zaman bir arkadaş kimi zaman bir akraba, zaman zaman Instagram profilinize hangi kullanıcılar giriyor görmek istiyorsunuz. Merak etmeyin, yanlız değilsiniz. Bu noktada kullanıcıların aklına en çok gelen soru “Instagram profiline bakanlar görüntülenebilir mi?” oluyor.

Instagram Profiline Bakanları Görüntüleme Mümkün mü?

Sosyal medya uygulamalarını kullanmak, bir zorunluluk değil. Buna karşın son yıllarda sosyal medya uygulamalarından herhangi birini kullanmayan kalmadı.

Bu uygulamaların başında da Instagram geliyor. Sosyal medyanın en büyük uygulamalarından biri olan Instagram, hayatımızın bir parçası olma yolunda ilerliyor.

Durum böyle olunca Instagram hakkında çok fazla araştırma yapılıyor. Takipçi kazanma, etkili kullanım yöntemleri ve benzerleri bir yana, uygulama için yapılan farklı araştırmalar da var.

Burada hem dikkatli olmanız gerekiyor hem de yanlış bilinen soruların doğru cevaplarını almanız gerekiyor.

Standart bir şekilde Instagram profiline bakanlar görüntülenmiyor. Eğer “profilime kim baktı?” sorusuna cevap arıyorsanız, işiniz çok zor.

Instagram Profiline Bakanlar: Uygulama Üzerinden

Instagram’ın resmi uygulaması içerisinde böyle bir sistem yok. Daha önce profilinize bakanları görmeniz normal şartlar altında mümkün değil.

Eğer “profilime kim baktı?” merakına kapılmışsanız, bu durumda deneyebileceğiniz tek bir yol olduğunu söylemek gerekiyor. Hemen bu kısımdan söz edelim.

Genelde kullanıcıların “Instagram profilime kim baktı?” sorusu arayışına girdikleri durumlarda, hikaye bölümü karşınıza çıkıyor.

Hikaye kısmında yapılan paylaşımların, kimler tarafından görüntülendiği kullanıcılara gösteriliyor.

Hikaye paylaşımının alt köşesinde, hikayeye giren kullanıcıların profil resimlerini görmeniz mümkün.

Tabii ki bunun için bir hikaye paylaşmış olmanız ve karşı tarafından bu hikayeye girerek görüntülemesi gerekiyor.

Instagram Hikaye Paylaşımlarında Görüntüleme Sırası Nasıl Oluşuyor?

Merak eden kullanıcılar için Instagram profiline bakanlar hakkında bilinmesi gereken detaylara geçmeden önce, hikayeler için görüntüleme sisteminden söz edelim.

Bunun için bilmeniz gereken ilk nokta, hikayeye bakan kullanıcıların nasıl görüntülendiği.

Burada yukarıda söylediğimiz gibi mini ikonlar şeklinde bir görüntü söz konusu. Hikaye ekranının alt köşesinde profil resimlerinin mini ikonlar şeklinde görüntülendiğini göreceksiniz.

Bu ikonlara tıklayarak, kişilerin profillerini görüntülemek de mümkün oluyor.

Genel olarak gösterim için bir sıralama sunulduğunu söylemek yanlış olur ancak resimlerinize daha fazla göz atan ve hikayelerinizi daha fazla görüntüleyen hesapların daha önde görüntülendiğini söylemek yanlış olmaz.

Burada Instagram stalk‘u yapmadan önce dikkatli olmanızda fayda var.

Farklı profillerden hikayeleri sürekli görüntüleseniz de profiliniz öne çıkarılabilir.

Bu durumda da kişi, sizin hesabını sürekli ziyaret ettiğinizi ya da hikayelerini sürekli olarak görüntülediğinizi anlayabilir.

Unutmayın ki Instagram profiline bakanlar konusunda meraklı olan bir tek siz değilsiniz. Tabii ki dediğimiz gibi bu bir ihtimal.

Hikayeler konusunda detaylardan söz ettikten sonra, geçelim tekrar “Instagram hesabıma kim baktı?” sorusuna cevap aramaya.

Instagram profilime bakanlar kimler diye mi merak ediyorsunuz? Detaylı anlatımımıza geçelim…

Profile Bakanlar Görüntülenir mi: Detaylı Anlatım

Yukarıda da söz ettik ancak biraz daha detaya inmek istiyoruz. Burada kullanıcıların profiline bakanları gör komutu gibi bir komut kullanması söz konusu değil.

Uygulama bunun için herhangi bir destek sunmuyor.

Dediğimiz gibi, sadece hikayeler üzerinden paylaşımlara bakan kullanıcıları görmek mümkün. Bunun dışında profiline bakanları gör gibi bir sistem söz konusu değil.

Resmi olarak Instagram bunu desteklemiyor. Burada kullanıcıların aklına yeni bir soru gelecek. Farkındayız, birçok “Instagram profilime kim bakmış?” uygulamaları sunuluyor.

Birçok mobil uygulamanın bulunduğunu ve hatta birçoğunun adının da “profilime bakanlar” olarak belirlendiğini görüyoruz.

Peki, bu uygulamalar gerçek mi? Programların gösterdiği Instagram profiline bakanlar doğru mu?

Instagram profiline bakanlar nasıl görünür?

Dilerseniz bu konu hakkında da bilgi paylaşımı yapalım. Bu durumu maddeler halinde ele alacağız. Öncelikle bu konuda sunulan uygulamaların sahte uygulamalar olduğunu söylemek gerekli. Bu durumda ise profilinize görüntüleyen kişileri öğrenmeniz mümkün olmuyor.

Bu tür uygulamalar, profilinize kimlerin baktığını göstermez. Çünkü Instagram’da böyle bir sistem yok. Bu amaçla yayınlanan uygulamaların çoğu sizi reklamlara yönlendirecektir. Gösterilen profiller sahte ya da rastgele profiller olabilir. Uygulamalar rastgele olarak size bu profilleri gösteriyordur. Gösterilen kişiler gerçekten sizi takip eden kullanıcılar olabilir. Uygulamayı indirdiğiniz zaman verdiğiniz izinler, uygulamaların kişilerinize erişmesine neden olur ve bu durumda da kişilerinizde yer alan kullanıcılar sizin profilinize bakan kullanıcılar olarak gösterilebilir.

Instagram Profiline Bakanlar Uygulamalarının Zararları Var mı?

Gelelim bir başka önemli soruya. Burada Instagram stalklayanları görmek için kullanılan uygulamaların ne kadar güvenli olduğundan söz edeceğiz.

Eğer yazımızı baştan sona okuduysanız, zaten bu şekilde profilinize bakan kullanıcıları görme gibi bir şansınızın olmayacağını anlamışsınızdır.

Peki bu uygulamaların bize bir zararı var mı? Madem görüntüleme sunmuyor, peki neden bu uygulamalar kullanılıyor?

  1. İlk olarak bu uygulamaların reklam amacı taşıdığını söyleyelim. Popüler bir konu olduğu için, indirme sayısı yüksek uygulamalar elde etmek mümkün oluyor. Bu durumda da reklam amaçlı bir kullanım sunuluyor.
  2. Hesapları ele geçirmek. Diğer bir nokta ise bu. Hesapları ele geçirme konusu da özel bir amaç olarak gösterilebilir. Sizden kullanıcı adı ve şifrenizi isteyen uygulamaları kullandığınız zaman, hesaplarınız risk altına girmiş oluyor.
  3. Sahte uygulamaları öne çıkarmak

Bu ve buna bağlı nedenlerle söz konusu uygulamalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Her geçen gün yeni bir uygulama ile karşı karşıya kalıyoruz ancak buna karşı önlem almanız gerekiyor.

Dediğimiz gibi Instagram üzerinden “profilime kim baktı?” sorusuna cevap bulmak mümkün değil.

Resmi uygulamada böyle bir durum olması, diğer uygulamalarında böyle bir ayrıcalık sunmasının önüne geçiyor.

Haliyle Instagram profiline bakanlar konusunda bu tip uygulamalara güvenmemek en doğru seçim olacaktır.

Diğer içeriklerimize göz atın:


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz