Takip Edin

Mobil

İlk katlanabilir telefon FlexPai satışa çıktı

Yayınlanma tarihi

-

FlexPai akıllı telefon piyasasında lider firmaları geride bırakarak ilk katlanabilir telefonu satışa çıkardı. 

Akıllı telefon piyasasında 2019 yılının, katlanabilir ekranlı cihazların yılı olacağı daha önceden belli olmuştu. Samsung’un geliştiriciler konferansında yaptığı sunum ve Huawei CEO’sunun katlanabilir ekranlı cihaz için çalıştıklarını açıklamasının ardından gözler bu iki teknoloji devindeydi. FlexPai ise adeta sessiz sedasız bir biçimde geçtiğimiz günlerde katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtmıştı. İşte bu cihaz bugün ön siparişle satışa sunuldu.

Tasarım olarak Samsung’un tanıttığı Infinity Flex ekranlı telefonuna benzer bir tasarıma sahip FlaxPain, 7,6 mm kalınlığında ve katlandığında bu kalınlık 15,2mm oluyor. 

Telefonda 7,8inç. boyutunda 1920×1440 çözünürlüğe sahip AMOLED ekran bulunuyor. 180 derece katlanabilen bu ekran kalanınca 4,3inç boyutuna oluyor.

Teknik özellik bakımından da büyük yenilikler barındıran cihazda, Qualcomm Snapdragon 855 işlemci bulunuyor. 7nm üretim sürecinden geçen bu işlemci ilk kez bir cihazda kullanılıyor. Öte yandan 6GB RAM/ 128GB depolama  ve 8GB RAM / 256GB ve 512GB depolama olmak üzere iki versiyonu bulunacak Ayrıca 3800mAh bataryaya sahip olan cihaz, Android 9.0 Pie ile kutudan çıkacak. 

Cihazın üzerinden çift kamera kurulumu bulunuyor. 16MP ve 20MP çözünürlüğe sahip lensten oluşan kamera oldukça iddialı görünüyor. Wi-Fi 802.ac , Bluetooth 5.0, NFC gibi kablosuz bağlantı seçenekleri bulunan cihazda kablolu bağlantı olarak USB-C girişi buluyor.

Fiyat olarak haliyle piyasanın biraz üzerinde olan cihazın 6GB RAM bulunan modeli 1588 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. 8GB RAM bulunan modelse 1759 dolardan başlayan fiyatlardan satılacak.