Takip Edin

Mobil

Huawei, sistem simgelerini görüntülemek için akıllı telefonların ekranının etrafında çerçeve kullanmayı planlıyor

Yayınlanma tarihi

-

Huawei ABD hükümetinin yaptırımları sebebiyle karşılaştığı problemlere rağmen, şirketin geliştiricileri, yenilikler yaratmaya devam ediyor. Bu kez Huawei’nin, ekranın altına gizlenmiş bir ön kamerası olan ve üst ekran çerçevesi alanında sistem simgelerini görüntüleyebilen yüksek nitelikli bir akıllı telefon patenti hakkında bilgi sahibi oldu.

Huawei’nin Mayıs 2020’de Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi’ne bir patent başvurusu yapmış olduğu bildirildi. Diğer şeylerin beraberinde, gelecekteki akıllı telefonun yedi taslağını ve cihazı tasvir eden iki renkli görüntüyü içeren eşlik eden belgeler bugün yayınlandı.

Kaynak, yayımlanan belgelerde görülebilen gelecekteki cihazın tasarımını onaylayan yüksek nitelikli bir akıllı numaralı telefondan bahsettiğimizi söylüyor. Ekran çok ince çerçevelerle çerçevelenmiştir ve Huawei, zaman, pil seviyesi göstergesi, sinyal gücü vb. gibi sistem simgelerini görüntülemek için üst kısmı kullanmayı hedefliyor. Sistem simgelerini görüntülemeye yönelik bu standart olmayan yaklaşım, diğer içerikleri görüntülemek için ekranda daha fazla alan açacaktır.

Ön kameranın olmaması akıllı telefonu daha da çekici kılıyor çünkü bu durumda ekranda herhangi bir kesik ya da delik bulunmuyor. Büyük olasılıkla, bu durumda, direkt olarak ekranın altında bulunan ön kameradan bahsediyoruz. Ne yazık ki, Huawei’nin yeni patenti hakkındaki kısa belgeler, Çinli teknoloji devinin yeni akıllı telefonuna bir alt ekran kamerası uygulamayı eksiksiz olarak nasıl planladığını anlamamıza olanak vermiyor.

Ayrıca, akıllı telefonun cam arka panele sahip olmayan ince bir metal gövdede üretileceğini ve bu da damlaların kullanımını kolaylaştıracağını belirtmekte fayda var. Gövdenin arka tarafında bir LED flaşla tamamlanan dört modülden oluşan ana kamera yer alıyor.