Takip Edin

Mobil

Huawei P50, hem Android hemde Harmony OS ile satışa sunulacak

Yayınlanma tarihi

-

Huawei P50 Pro ile ilgili yeni detaylar belli oldu. Telefonun HiSilicon Kirin 9000 yonga setine dayalı olacağını ve işletim sistemi olarak Harmony OS’nin kullanılacağını belirten ekran görselleri ortaya çıktı.

Ayrıca yeni bir sızıntıya göre telefon 6 GB ya da 8 GB RAM alacak. Dahili depolamanın kapasitesi 128 ya da 256 GB olacaktır. Cihazın ekranı OLED teknolojisi kullanılarak yapılacak ve kamera beş sensöre sahip olacak. Son görüntülere bakılırsa, ana kamera bloğunun tasarımı, temel Huawei P50’ye atfedilenden farklı olacaktır. Merakla, yeni verilere göre, telefonun küresel versiyonu hem Android hem de Harmony OS (Huawei’nin kendi sistemi) ile kutudan çıkacak. Çin’deki kullanıcılar sadece Harmony OS çalıştıran bir değişikliği satın alabilecekler.

Huawei P50 serisinin üç akıllı telefon içereceği varsayılıyor. Temel model 6.1 ya da 6.2 inçlik bir ekrana sahip olacak. P50 Pro, 6,6 inçlik bir ekrana sahipken, en gelişmiş P50 Pro+, 6,8 inçlik devasa bir ekrana sahip olacak. Huawei P50+’nın dört tarafı kavisli bir ekrana sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Yaklaşan Xiaomi Mi 11 Pro’nun da aynı ekrana sahip olması bekleniyor.

Tüm P50 serisi akıllı telefonların tek bir ön kamera alacağı varsayılmaktadır. Ek olarak, modellerden en az biri, fotoğraf niteliğini yepyeni bir seviyeye getirmeye yardım edecek sözde bir sıvı lens alacak. Huawei P50 akıllı telefonlarının bu çeyrekte tanıtılması bekleniyor.