Takip Edin

Tablet

Huawei MatePad Pro’nun tanıtım tarihi açıklandı

Yayınlanma tarihi

-

Huawei’in, yeni tableti MatePad Pro’nun tanıtım tarihi açıklandı. Cihazın iPad Pro ve Galaxy Tab S6 modelleriyle yarışması bekleniyor.

Şirketin CEO’su Richard Yu, Huawei’in üst seviye özellikleri bulunan tableti MatePad Pro’nun tanıtım tarihini açıkladı. Weibo hesabından yapılan açıklamaya göre Çin’in Şangay şehrinde 25 Kasım’da tanıtım etkinliği gerçekleştirilecek.

Huawei, dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon pazarlarında olukça iddialı ürünler çıkarırken, ilk defa güçlü teknik özelliklere sahip olacak bir tablet çıkarmayı planlıyor. Gücünü Krin 990 işlemcisinden alacak cihazda 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama gibi özellikler bulunacak. Delikli yapısı bulunan QHD+ çözünürlüğünde OLED ekrana sahip olacak MatePad Pro’nun ekran çerçevesinin oldukça ince olması bekleniyor. Kalem ve klavye desteğiyle rakiplerinden geride kalmayacak olan cihazın arka bölümünde ise LED flaş destekli ikili kamera kurulumu yer alacak. Android 10 işletim sistemi kurulu olarak gelecek cihazda, Google servislerinin de bulunması bekleniyor.