Takip Edin

Mobil

Huawei, Katlanabilir telefonu Mate X’i tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

Huawei, MWC 2019 etkinliğinde katlanabilir telefonu Mate X modelini tanıttı. Cihaz 5G destekli ilk katlanabilir telefon olma özelliğini taşıyor.

Huawei Mate X, 8 inç boyutunda tek bir ekrandan oluşuyor. Dışa doğru katlanan telefonun ekranı, katlandığı zamansa ortaya biri 6,6 inç boyutunda, diğeriyse 6,38 inç boyutunda iki farklı ekran çıkıyor. Oldukça ince olan cihaz açık haldeyken 5,4mm kapalı haldeyken ise 11mm kalınlığa sahip. Bu rakamlar sıradan telefonların ortalama 7-8mm olduğunu düşünürsek oldukça iyi görünüyor.

İşlemci olarak Huawei’in kendi üretimi olan Krin 980‘den gücünü alan telefonda 10GB RAM ve 4500mAh batarya bulunuyor. Ayrıca Balong 5000 isimli modem sayesinde 5G bağlantısına sahip ilk telefon olma özelliğini taşıyor.

Kamera konusunda da oldukça iddialı bir cihaz olan Mate X’in, arka bölümünde 4 tane, ön bölümünde 2 tane Leica destekli kamera bulunuyor. Katlanabilir ekranı sayesinde fotoğraf ve video çekimi sırasında, çektiniz kişi kendisini görmesine de olanak sağlanıyor.