Takip Edin

Mobil

Huawei, Google olmadan da başarılı olacağını iddia ediyor

Yayınlanma tarihi

-

ABD ile Çin arasındaki ekonomik savaştan en büyük yarayı alan şirket olan Çinli teknoloji devinin CEO’su Ren Zhenfei, Google servislerinin cihazlarında bulunmayışın endişe yaratmadığını belirten açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz mayısta ABD tarafından Çinli teknoloji devi Huawei’ye yönelik ambargo başlatılmıştı. ABD Ticaret Mahkemesi tarafından lisansı iptal edilen Huawei, başta Google, ARM ve Microsoft olmak üzere 206 ABD merkezli şirket tarafından kara listeye alınmıştı. Günümüzde halen ABD’den alınan geçici lisanslar ile ticaret yapan Çinli teknolojinin CEO’su Ren Zhenfei,bugün iddialı açıklamalarda bulundu.

Google ile Huawei arasındaki ilişkinin şuan sorun olmadığını belirten Zhenfei, “Google servislerini kullanmamak bizim için vakit kaybettiren bir unsur.” açıklamasıyla, Google olmadanda şirketin büyümeye devam edebileceğini iddia etti. Kendi geliştirdikleri HarmonyOS işletim sisteminin her zaman alternatif olarak bulunduğunu belirten Zhenfei, şuan şirketin dünyanın en çok satılan ikinci firması oluğunun altını çizdi.