Takip Edin

Mobil

Huawei ekran çiziklerini yok eden teknolojinin patentini aldı

Yayınlanma tarihi

-

Huawei’in, 22 Aralık tarihinde Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi’nden “Camdaki çizikleri gidermek için yöntem ve ekipman” adlı bir patent aldığı ortaya çıktı.

Patent dosyalarında, akıllı telefonunuzun önünde veya arkasında bulunan çizik ekran camının nasıl onarılacağını açıklanıyor. Camdaki çizikleri tespit etmek için özel bir cihaz kullanılıyor. Ön yüzeydeki çizikler alkol solüsyonu ile ön işlemden geçirilir ve ultrasonik temizleyici kullanılır.

Temizlendikten sonra akrilik, epoksi reçine ve çeşitli katkı maddelerinden oluşan özel bir karışım hazırlanır. Şeffaf bir film kullanılarak karışım hasarlı yüzeye uygulanır ve sertleştirmek için 320-420 nm dalga boyuna sahip ultraviyole radyasyon kullanılır. Sertleştirilmiş onarım solüsyonu çizikleri doldurduktan sonra geriye kalan tek şey şeffaf filmi cam yüzeyinden çıkarmak kalıyor.

Cam yüzeylerdeki çizikleri giderme teknolojisi için bir patentin tescil edilmesinin, Huawei’nin pratikte kullanacağı anlamına gelmediği unutulmamalıdır. Bu nedenle, bu çizikleri giderme yönteminin ne kadar etkili olduğunu değerlendirmek şu an için imkansız.