Takip Edin

Mobil

Google Pixel 4a görüntüleri ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Google, bu yılın başında Pixel 4 serisine Pixel 4a adında uygun fiyatlı bir cihaz kazandırmayı planlıyor. Render görüntüleri ortaya çıkan cihaz, kompakt ve şık görünümüyle dikkat çekiyor.

Google, geçtiğimiz sonbahar Pixel 4 ve Pixel 4 XL cihazlarını tanıtmıştı. Teknik özellikleri bakımından oldukça beğeni toplayan cihazlar, ekran çerçevelerinin kalın olmasında dolayı oldukça fazla eleştiri almıştı. Bu eleştirilere kulak veren Google’ın, Pixel 4a modelinde delikli bir ekrana geçtiğini görüyoruz.

Cihazda, Pixel 4 modelindeki gibi kare bir kamera modülü buluyor. Bu modülün içerisinde bir tane 12 MP çözünürlüğünde bir kamera sensörü ile LED flaş yer alıyor. Ayrıca, parmak izi koyucunun arkada konumlandırılması yüz tanıma sisteminin bu cihazda yer almayacağını gösteriyor.

Teknik özellik olarak Qualcomm Snapdrafgon 765 işlemcinin yer alması beklenen Pixel 4a’da 4GB RAM ve 64 GB dahili depolama bulunması bekleniyor. 5G desteğinin standart olması beklenen cihazın 400 dolar başlangıç fiyatına sahip olması bekleniyor.