Takip Edin

İnternet

Edge kullanıcıları artık cihazlar arasında geçmişi ve sekmeleri senkronize edebiliyor

Yayınlanma tarihi

-

Geçtiğimiz yıl, Microsoft geliştiricilerinin Edge tarayıcısında farklı cihazlar arasında gezinme geçmişini ve açık sekmeleri senkronize etmek için destek ekleme planları hakkında bilgi verilmişti. Artık gerekli sunucu değişikliklerinin yapıldığı ve Edge’in kararlı sürümleri için geçmişi ve sekmeleri senkronize etme işlevi yayınlanmaya başladı.

Edge Canary, geçen sene Ekim ayında göz atma geçmişini ve sekme senkronizasyon işlevini tanıttı ve o zamandan beri beta kullanıcıları tarafından test edildi. Şimdi, bu özellik Edge’in kararlı sürümlerinde kullanıma sunuluyor ve yakında Microsoft’un web tarayıcısının tüm kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Mevcut verilere göre, yeni özelliği kullanmak için veri senkronizasyonunun gerektiği tüm cihazlarda Edge’de bir Microsoft hesabıyla oturum açmanız gerekecektir. Kaynak, Edge’in kararlı sürümlerinde geçmiş ve sekme senkronizasyonunun varsayılan olarak etkinleştirildiğini söylüyor. Bu, kullanmaya başlamak için herhangi bir ek adım uygulamanıza gerek olmadığı manasına geliyor. Geçmiş ve sekme eşitleme desteğinin tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir duruma gelmesi büyük olasılıkla biraz zaman alacaktır.

Ayrıca, geliştiricilerin şu an için yeni Edge 88’i piyasaya sürmeye hazırlandığını da belirtmek gerekir. Kayıtlı parolaları sızıntılara karşı kontrol etme işlevi, PDF belgelerini okumak için geliştirilmiş bir araç ve daha fazlasını alacak, Edge 88’in dağıtımının bu ayın sonunda başlaması bekleniyor.