Takip Edin

Bilgisayar

Dell, eğitim için Chrome OS ve Windows 10 dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

Dell bugün eğitim pazarını amaçlayan birkaç yeni dizüstü bilgisayarı tanıttı. Yeni bilgisayarlardan biri Chrome OS çalıştırıyor. İkinci ve daha gelişmiş model, tam Windows 10’a, bir dokunmatik ekrana ve tescilli Dell Active Pen desteğine sahip.

Yeni Chromebook 3100 LTE’nin en büyük avantajı kuşkusuz hücresel ağlarda çalışma desteğidir. Bu, öğrencilerin nerde olurlarsa olsunlar İnternet’e bağlı kalmalarını sağlar. Aygıt, Dell’in tam modelini belirtmediği çift çekirdekli Intel Celeron işlemciye dayanmaktadır. Bilgisayarda 11,6 inç HD ekran, 32 GB eMMC depolama ve 4 GB LPDDR4 RAM bulunmaktadır. Konektörler arasında, bir USB 3.2 Gen 1 Tip-A ve Tip-C form faktöründe aynı bağlantı noktalarından birinin varlığına dikkat etmek önemlidir.

Daha gelişmiş Latitude 3120, daha önce yüklenmiş Windows 10 ile beraber geliyor. Bilgisayar 2’si 1 arada bir cihazdır ve Dell’in tescilli Active Pen desteğine sahip. Dizüstü bilgisayar, 10nm Intel Pentium Silver ve Celeron işlemcilerle donatılmıştır ve Wi-Fi 6 teknoojini de destekliyor.

Chromebook 3100 LTE bu baharda satışa çıkıyor. Fiyatı henüz açıklanmadı. Latitude 3120, 19 Ocak’ta piyasaya çıkacak ve 429 dolardan başlayacak.