Takip Edin

Mobil

Çift ekranlı Vivo Nex Dual Display Edition Tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Vivo, çift ekrana sahip akıllı telefonu Nex Dual Display Editon’ı tanıttı. Cihaz ekran kasa oranı ve arka bölümdeki ekranıyla dikkat çekiyor.

Nex S modeliyle adını duyuran Çinli akıllı telefon üreticisi, 2018 bitmeden bir ilginç modelle karşımıza çıktı. Ekran çerçevelerini küçültmek amacıyla ön bölümde kamerası bulunmayan telefonda öz çekim yapılabilinmesi için arka bölümünde kamera bulunuyor. 

Cihazın ön bölümündeki ekranda  6,4inç boyutunda, 2340×1080 çözünürlüğe sahip Super AMOLED panel kullanılıyor. Arka bölümde ise 5,49inç boyutunda 1920×1080 çözünürlüğe sahip Super AMOLED panel bulunuyor.

Kamera konsunda da oldukça iddialı telefonda üç lensten oluşan bir yapı bulunuyor. Bu yapıda 12MP f/1,7 +2MP f/1,8 lens kamera lensi bulunurken, ayrıca  f/1,3 diyafram açıklığında TOF 3D lensi bulunuyor. TOF 3D lensi sayesinde yüz tanıma sistemi oluşturulurken, mesafe ölçümü yapılabiliyor.

Vivo Nex Dual Display Edition gücünü Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisinden alıyor. Bu işlemci Qualcomm’un kullanılan en üst seviye işlemcisi, fakat yaklaşık bir ay sonra Snapdragon 855 kullanan cihazlar piyasaya çıkacağı için belkide cihazın eleştireceğimiz tek nokta bu olabilir. Cihazda ayrıca 10GB RAM ve 128GB dahili depolama yer alıyor. 3500mAh pil kapasitesine sahip cihaz kutudan Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çıkıyor.

Şimdilik sadece Çin’de piyasaya sürülecek Vivo Nex Dual Display Edition, 723 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.