Bulut Madencilik: Nedir Bu Kripto Para Sistemi?

Bulut madencilik nedir?
Bulut madencilik nedir?

Bulut madencilik özellikle son zamanlarda kripto paralar ve Bitcoin sistemi ön plana çıktıkça elbette çok konuşulan bir sistem olarak karşımızda bulunuyor. Bilindiği gibi Bitcoin üretmek ve kripto para madenciliği yapmak gerçekten de çok zor.

Özellikle bu konuda Türkiye’de yurt dışından getirilen cihazlar, bu cihazların gümrükte ve benzeri yasal prosedürler çerçevesinde getirilmesi ve bundan sonra da bu işlemlerin gerçekleştirilmesi kolay değil.

Ayrıca tabii ki bu işlemlerin hepsini yani bir bütün olarak gerçekleştirilirken Bitcoin sistemlerinde bilindiği gibi yatırımınız ile alakalı olarak ilerleyen seviyelerde dikkatli davranmadığını durumda kaybetmeniz gibi bir durumda normal olarak söz konusu.

Bu yüzden de insanlar ağırlıklı olarak son zamanlarda bulut madencilik sistemlerine geçiyor. Ancak elbette ki burada anlatılan sistemle yapılan sistem arasında bazı farklılıklar olduğunu bilmek gerekir.

bulut madencilik

Bulut Madencilik Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Özellikle günümüzde bu tarz yatırımlar yaparken insanların ağırlıklı olarak düşünceleri bu yasal prosedürlerin hepsini açarak işlem gerçekleştirmek. Bu konuda size öncelikle nasıl böyle bir yol tercih ediliyor bu konuda bilgi verelim.

Öncelikli olarak bulut madencilik yurt dışındaki herhangi bir firmadan yani çalışan firmadan veri tabanı alarak bu veri tabanı üzerinden kullandığınız sistemlerle para kazanmak. Elbette burada insanlara vurgulanan sistemin içerisinde örneğin 300 dolar üzerinden 3 aylık süreçte 900 dolar kazanmak gibi güzel sistemler sunuluyor.

Ancak burada da bazı sıkıntılar yine karşımıza çıkabiliyor. Burada öncelikli olarak dikkat etmemiz gereken şey güvenlik. Elbette ki bulut madencilik yaptığını duyuran şirketlerin sizlere sunmuş olduğu avantajlı fikirler herkesi heyecanlandırıyor.

Bulut Madenciliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu firmaların gerçekten üretim yapıp yapmadığı belli olmayabilir. Hatta yatırım yaptıktan 40 gün sonra şirketin kapandığını veya feshettiğini de görebilirsiniz. Yapılan bulut madencilik yatırımları böylece havaya uçacak ve sizler de bir anda zarar etme durumuna kalacaksınız.

Bu sebepten dolayı bazı şeyleri de net bir biçimde araştırmak ve buna göre yatırımlarınızı yapmak daha iyi olacaktır. Bu tarz hizmet veren şirketlerin bir kısmı ülkemizde titan zinciri olarak bilinen Ponzi oyunu sistemine dahildir ve buraya dahil olanlar bir hayali satın alırlar. Ancak belirli bir zaman sonra bu hayal çok daha kötü sonuçlanabilir. Bunu unutmamak gerekir.

Bitcoin yatırımı hakkındaki makalemiz için: Zirveyi Zorluyor: Bitcoin Yatırımı Yapmak Ne Kadar Mantıklı?


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz