Bitcoin Borsası: En Az Komisyon Alanlar

Bitcoin borsası komisyon oranları gün geçtikçe önemli hale geliyor...
Bitcoin borsası komisyon oranları gün geçtikçe önemli hale geliyor...

Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinden işlem yaptığınızda hemen hemen birçok kişi yüksek komisyon tutarları ödemek istemez. Yatırımcılar ise bu sebepten ötürü düşük komisyon vaat eden bir bitcoin borsası ile çalışmayı tercih ederler.

Biz de sizler için komisyon ücretlerinin en az olduğu güvenilir beş kripto para borsasını tanıtacağız. Bakalım en az komisyon alan bitcoin borsaları hangisi?

Bitcoin Borsası GDAX

Coinbase platformuna ait olan bir bitcoin borsası. Fakat Türkiye lokasyonuna sahip olarak kullanımına izin verilmemektedir. Yakın zamanda Türkiye üzerinden de kullanıma açılacağına ihtimal vererek listemize ekledik.

GDAX, düşük komisyon ücretleri haricinde diğer bir avantajı ise, herhangi bir ücret ödemeden Coinbase üzerinden döviz hesabına kolay bir şekilde aktarım yapmaktır. Komisyon ücretlerine bakacak olursak taker’da %0.25, maker’de ise %0 komisyon oranına sahiptir.

Cex.io

İngiltere merkezli olan Cex.io, düşük komisyon ücretleri vaat etmesi ile bu listede yer alabilmekte. Çoğu borsa standart komisyon ücreti olarak %0.25 belirlerken Cex.io için bu rakam %0.20 dir.

Bir aylık ticaret hacminize bakılarak bu oran daha da düşebilir. Oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip olan bu bitcoin borsası, avantajları ile göz dolduruyor.

Poloniex

Son zamanlarda çeşitli birkaç tartışmanın içinde yer almasından ötürü birçok müşteri kaybı yaşadığını söyleyebiliriz. Bir zamanlar ise dünyada en çok tercih edilen borsalardan biri haline gelmişti.

Oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip olan Poloniex‘in komisyon oranları taker için %0.25, maker için ise %0.15.

bitcoin borsası
Bitcoin borsası seçimi, özellikle komisyonlar düşünüldüğünde çok önemli bir hal alıyor.

Bitcoin Borsası Kraken

Amerika Birleşik Devletleri merkezlı olan Kraken, biraz karışık bir arayüzü olsa da düşük komisyon ücretleri ile oldukça cazip hale geliyor. Borsada taker‘lar için %0.26, maker emirleri için %0.16 sunuyor.

Bir aylık hacminize göz atılarak bu oran daha da düşebilmekte. Kraken‘in başka güzelliklerinden biri ise sahibinin ve çalışanlarının açık bir şekilde fotoğraf, isim ve bilgileri bulunmaktadır. Bu da kullanıcılara gerekli olan güveni sağlamaktadır.

Bittrex

Bittrex, Amerika merkezli olarak dünyaca bilinmiş olan kripto para borsalarındandır. Komisyon oranı %0.25‘dir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz