Takip Edin

Mobil

Asus Zenfone’ların tasarımı sızdı!

Yayınlanma tarihi

-

Asus’un yeni akıllı telefonlarının tasarımları Avrupa Birliği Patent Ofisi’nde ortaya çıktı.

Asus Zenfone serisi, iyi satış rakamlarına ulaşarak firmanın yüzünü güldürüyor. Bu seriye hakkettiği değeri vermek isteyen Asus, telefonların tasarımlarının baştan tasarlıyor. Geçtiğimiz sene telefonlarında ekran çerçevelerini çentikle azaltmanın yoluna giden firma, bu sene iki farklı şekilde ekran çerçevelerini azaltmayı planlıyor.

Avrupa Birliği Patent Ofisi’ne yapılan patent başvurularına göre firmanın ilk seçeneği olarak, Vivo NEX S modelindeki gibi üstten ön kameranın çıktığı bir sistem kurarak ekran çerçevesini minimuma indirmek. Bu sistemin, farklı boyutlardaki versiyonlarının patentini alan Asus’un piyasaya çıkaracağı cihazda bu sistemi kullanacağı düşünülüyor.

Asus’un ikinci seçeneğine gelirsek, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung Galaxy A8s gibi ekranın kenarında kamera deliği olan bir tasarım patenti. Kullanımda kullanıcı pek rahatsız etmeyen bu ekran tasarımı, 2019 yılında pek çok firmanın cihazında karşımıza çıkması bekleniyor.

Asus’un aldığı bu patentler, 22-23 Aralık 2018 tarihinde onaylandı. Gelecek yılın başında düzenlenecek olan MWC 2019 etkinliğinde patentleri alınan tasarımları göreceğiz.