Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Yayınlanma tarihi

-

Apple gerçekleştirdiği bugün etkinlikte yeni akıllı saatleri Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE modellerini tanıttı. Cihazlarda tasarımsal olarak pek fazla yenilik yer almazken, Apple Watch Series 6 modeli, oksijen takibi yapmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6, bir önceki nesle göre pek tasarım farklı barındırmıyor. Gücünü Apple S6 işlemcisinden alan cihaz, bir önceki nesle göre %20 daha yüksek performans sergiliyor. WatchOS 7 işletim sistemiyle gelen Apple Watch 6’da yeni kadranlar da yer alıyor. Ayrıca, ilk defa bu cihazla beraber Apple, Product Red ailesine Watch serisinden bir cihaza yer verdi.

Watch Series 6

Apple Watch Series 6’da gelen en büyük yenilik kandaki oksijen seviyesini ölçme yeteneğine sahip bir sensörle gelmesi. Verilen bilgilere göre bu sensör, bileğe kızılötesi ışınlar vererek kanın renginden ne kadar oksijen olduğuna dair bilgiler toplayabilir. Arka planda bile çalışan bu özellik, gün boyu kanınızdaki oksijen miktarını ölçebiliyor.

Apple Watch SE

Apple büyük bir sürpriz yaparak bu sene, Watch serisine uygun fiyatlı bir ürün kazandırdı. Apple Watch SE olarak adlandırılan bu ürün fiyat performans cihazı olmasıyla dikkatleri çekiyor.

Apple Watch SE’nin içerisinde Apple Watch Series 5 modelinde de yer alan Apple S5 işlemcisi yer alıyor. Hali hazırda piyasada bulunan Apple Watch Series 3 modelinden iki kat daha hızlı model, 279 dolarlık uygun fiyatla satışa sunulacak.

Watch SE

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE fiyatları

  • Apple Watch Series 6 40 mm 3799 TL
  • Apple Watch Series 6 42 mm 4049 TL
  • Apple Watch SE GPS 2699 TL
  • Apple Watch SE 44 mm 2949 TL