Takip Edin

Bilgisayar

Apple kablosuz şarj desteği olan MacBook patenti aldı

Yayınlanma tarihi

-

Apple, cihazlarına iki yönlü kablosuz şarj eklemeyi açıklayan iki patent aldığı orrtaya çıktı. İlk olarak Patently Apple tarafından tespit edilen patentler, iPhone, iPad ve Apple Watch dahil olmak üzere çeşitli cihazları şarj eden bir MacBook’u ve aynı şeyi yapan iPad ve iPhone çizimlerini gösteren çizimleri içeriyor.

Şirket MacBook cihazlarının bazı bölümlerini bazı Samsung ve Huawei modelleri gibi tersine kablosuz şarj destekleyecek şekilde dizayn etmeye hazırlanıyor. Özellikle sürekli seyahat eden kullanıcılar için tüm Apple cihazlarını şarj etmek adına farklı şarj cihazları taşımak bir yük olarak gelebiliyor. Şirket bu sorunu standart bir şarj kablosu çözümüyle sonuçlandıramamış benziyor. Bunun yerine tüm cihazların aynı kablosuz şarj sistemi üstünde şarj olması çok daha kalıcı bir çözüm olarak görülüyor.

Ek olarak, iPhone modellerinin ilerleyen zamanlarda bütünüyle kablosuz bağlantı seçeneğine sahip olacağı dedikoduları kablosuz şarj seçeneklerinin daha geniş dağıtımı sağlandıktan sonra daha olumlu karşılanır. İlginç bir biçimde, şimdiki MacBook ve iPad kasaları, kablosuz şarj ile uyumlu olmayan alüminyumdan üretiliyor. Apple, cihazlarında ters kablosuz şarj teknolojisini gerçekten uygulayacaksa, bu sınırlamayı aşması gerekecektir.