Takip Edin

Mobil

Apple, iPhone kutularında şarj cihazını çıkarmakla milyonlarca dolar tasarruf ediyor

Yayınlanma tarihi

-

Bildiğiniz gibi iPhone 12 paketinde kablolu kulaklık ya da şarj cihazı bulunmuyor. Gözlemciler, uygulamayla Apple’ın ne kadar tasarruf edebileceğini hesapladı.

iPhone 12 serisi

Apple, azalan yeni akıllı telefon arzını çevresel kaygılara bağlıyor. Bu tür önlemler, satılan her iPhone için daha az hammadde tüketmeye ve dolayısıyla doğaya verilen zararı azaltmaya olanak sağlayacak.

Son zamanlarda, iPhone 12’nin bileşenlerinin maliyeti ile ilgili veriler, Counterpoint Technology Market Research tarafından paylaşıldı. Gözlemciler ilginç bir göstergeye dikkat çekiyor: “paketin içeriği” kutusunda iPhone 11’e kıyasla 4,2 dolarlık bir maliyet düşüşü görülüyor.

Bu da, eksiksiz olarak Apple’ın kulaklıkları ve şarj cihazını teslimattan çıkararak tasarruf ettiği miktar manasına geliyor. Geçen senenin sonunda, global iPhone 12 gönderilerinin 63 milyon adet olduğu tahmin ediliyordu. Böylece toplam tasarruf 265 milyon doları buldu, yani çeyrek milyar doları aştı.

Bazı analistler, gelecekte Apple’ın USB-C / Lightning kablosunu akıllı telefonlarından çıkaracağına inanıyor. IPhone satışları hesaba katıldığında, bu da bir milyon dolarlık tasarruf manasına gelecektir.