Takip Edin

Mobil

Apple, iPhone 6 ve daha eski modeller için iOS 12.5.1 güncellemesini yayınladı

Yayınlanma tarihi

-

Apple, çok önemli bir sorunu gidermeyi amaçlıyor. Bu güncelleme, iPhone 6 gibi diğer eski cihazların mazuriyet bildirimleri özelliği desteği gelmesi için yayınlandı.

Maruziyet bildirimleri

Apple ve Google, geçen sene telefonların kullanıcıların yan yana zaman geçirdiklerini fark etmelerini sağlamayı başaran bir sistem oluşturdu. Bu akıllı bir sistem, telefonunuzun, iki telefonun yakın temas olduğunda diğer bir telefonla bir Bluetooth belirteci değiştirdiği manasına geliyor.

Ardından, telefonlardan birinin sahibinin Covid-19 testi pozitif çıkması durumunda, diğer sahibin telefonu virüsü olan birine yakın olduklarına dair bir bildirim alıyor. Hem Apple hem de Google, kullanıcıların gizliliğini korumak konusunda ısrarcı olduğu için, bu kişinin kim olduğunu ya da ne zaman gerçekleştiğini size söylemiyor.

Her şey iyi ve güzel ancak sistem başlatıldığında, her telefon uyumlu olmadığı için çok fazla eleştiri aldı. Apple cephesinde, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları bu özelliği kullanamadı. Bu sebeple, geçen ay Apple, iPhone 6’nın poz bildirimleriyle çalışmasını sağlamayı başaran iOS 12, sürüm 12.5 için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, bu güncelleme bir sorunu gidermeyle ilgilidir.

Bu güncellemeden faydalanabilecek cihazlar

  • iPhone 5s
  • iPhone 6 ve iPhone 6 Plus
  • iPad Air 1.Nesil
  • iPad mini 2.Nesil
  • iPad mini 3.Nesil
  • iPod touch 8.Nesil