Takip Edin

Mobil

Apple, iPhone 12’de daha ufak boyutlarda çentik yapısı kullanacak

Yayınlanma tarihi

-

iPhone X modelinden bu yana çıkardığı telefonlarda kalın bir çentik yapısı bulunan Apple’ın , bu sene çıkaracağı yeni model iPhone modellerinde daha küçük boyutlarda çentik bulunduracağına yönelik çizim ortaya çıktı.

iPhone 12

Apple, bu yıl tanıtacağı iPhone modelleri için bir çok yenilik hazırlıyor. İlk defa 5G teknolojisinin bulunacağı iPhone modeli olacak bu cihazda, tasarımsal açıdan da artık yuvarlatılmış çerçeveleri bırakıp yeni tanıtılan iPad Pro gibi düz hatlara geçiş yapacağı biliniyor.

Yeni ortaya çıkan bir gelişmeyse, iPhone kullanıcılarının en büyük tasarımsal sorununa çözebilir. 3 senedir ekranın üst bölümünde büyük boyutlara sahip çentik yapısı bulunuyor. Sonunda bu çentiğin oldukça kaba bir tasarıma sahip olduğunu kabullenen Apple, yeni tasarım ile beraber bu bölümü de değiştirecek. İnternet ortamında sızdırılan bir görsel, yeni iPhone modellerinde kullanılacak çentik yapısını gösteriyor.

iPhone 12

Görselde, yeni çentik yapısının gözle görünür bir şekilde küçüldüğü göze çarpıyor. Ahizenin çerçeveye yakın bir bölüme konumlandırarak bu yapıyı küçültürken, alt bölümde günümüzde de kullanılan 6 adet sensör yer alıyor.Ayrıca, bu sensörlerin bir birbirlerine oldukça yakın konumlandığı görünüyor.