Takip Edin

Mobil

Apple esnek ekranlı iPhone üretmeyi planlıyor

Yayınlanma tarihi

-

Apple, çevrimiçi kaynaklara göre Samsung Galaxy Z Flip tarzında esnek ekrana sahip bir iPhone piyasaya sürmeyi planlıyor. Dahası, böyle bir cihazın prototiplerinin zaten test edildiği iddia ediliyor.

Apple’ın ilgili panelleri Samsung’tan satın almayı planladığı iddia ediliyor. Yeniliğin montajı Foxconn’a emanet edilecek. Doğru, kapaklı iPhone yakında piyasaya çıkmayacak: Duyuru en iyi ihtimalle Eylül 2022’de bekleniyor. Satışların 2023 senesine kadar ertelenmesi de mümkün.

Söylentilere göre Apple, yeni ürünün donanımına henüz eksiksiz olarak karar vermiş değil. Özellikle, cihazın temel bileşeninin fonksiyonları sorusu – esnek bir ekran çözülüyor.

Esnek ekranlı Apple akıllı telefonların hazırlanmasına ilişkin bilgilerin ilk seferden çok uzak olduğu unutulmamalıdır. Şirket, bu alandaki çeşitli gelişmelerin, özellikle de özel bir koruyucu kaplamanın patentini almıştı.

Counterpoint Technology Market Research, bu yıl dünya çapında esnek ekranlı 2,8 milyon akıllı telefonun satıldığını tahmin ediyor. Tartışmasız pazar lideri, yaklaşık %73 pazar payıyla Samsung.