Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

AirPods Max sahipleri kulaklıkların içindeki nem yoğunlaşmasından şikayet ediyor

Yayınlanma tarihi

-

Apple AirPods Max kulaklıklar, uzun vadeli kullanımdan sonra kulak pedlerinde nem damlalarının oluşması sebebiyle bazı kullanıcılardan şikayetçi oluyor. Apple modelindeki kulak yastıklarının sıkıca oturması miktarı arttırabilse de, kulak üstü kulaklıklarda yoğunlaşma olağan dışı değil.

Örneğin, bir Twitter kullanıcısı şikayetini dile getirdi: “ AirPods Max, uzun süreli kullanımdan sonra yoğunlaştı. Bu, sıcak kulaklar ve yaklaşık 12 saatlik sürekli kullanımdan kaynaklanmaktadır. Sadece masaya oturuyorum ve müzik dinliyorum.

AirPods Max, bu ay Apple tarafından 549 dolara (ülkemizde 5699 TL) satışa çıkarıldı. Kullanıcılar genellikle AirPods Max’in mükemmel metal kaplamasına övgüde bulundular ve çoğu, kulaklıkların ses kalitesinden memnun görünüyor.

Bununla birlikte, bu üst düzey tasarım, nem yoğunlaşması sorunlarını şiddetlendirme potansiyeline sahip. Metal kulak pedleri dokunulduğunda serinlik sağlıyor. Ağır ve çoğu üreticinin kullandığı hafif plastik yapılardan çok farklıdırlar. Yedek kulak yastıkları akustik hafızalı köpükten yapılmış ve gürültüyü etkili bir şekilde bastırmaya yardımcı olurlar ve kulaklarınıza çok sıkı otururlar. Belirli koşullar altında da nemi iyi tutuyor gibi görünüyorlar.

Sorun yaşayan kullanıcıların çoğu, uzun süreli kullanımdan sonra yaşandığını belirtiyor. Kulaklığın yüksek fiyata satılması insanlarda daha büyük beklentilere yol açtı fakat, hem kulağa çok iyi oturan hem de nem tutmayan kulaklık henüz bulunmuyor.