Takip Edin

Donanım

Acer, 0.5ms tepki süresi ve 165Hz tazeleme hızına sahip Nitro XV242YP oyun monitörünü tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

Acer, AMD FreeSync Premium ve NVIDIA G-Sync teknolojilerini destekleyen Nitro XV242YP oyun monitörünü tanıttı.

Monitör, 24 inç boyuta ve 1920×1080 piksel çözünürlüğe sahip yüksek kaliteli bir IPS panel üzerinde yapılmıştır. VESA Display HDR 400 sertifikasına sahip cihaz, 165 Hz yenileme hızına ve 0,5 ms tepki süresine sahip. Acer, ekran tazeleme hızı hakkında “Bu parametrelerle, ekrandaki hızlı hareket eden nesneler bile net kalacak ve arkalarında can sıkıcı izler bırakmayacaktır.” yorumunda bulundu.

Acer VisionCare teknoloji, saatler süren savaşlar sırasında göz yorgunluğunu azaltmayı sağlıyor. Ekran titremesini azaltan Flicker-less işlevi ve ışık spektrumunun mavi kısmından gelen zararlı radyasyonu (renk niteliğini kaybetmeden) ortadan kaldıran BlueLightShield sistemi bulunuyor. Düşük karartma aracı, loş ışıklı odalarda ya da geceleri rahat kullanmak için tasarlanmış.

Monitörde ayrıca, 2 watt hoparlörler, iki adet HDMI ve bir adet DisplayPort girişleri yer alıyor. Stand, tabla üstündeki yükseklikte değişiklik (120 mm’ye kadar), 360 derece döndürme, eğim açısının -5’ten 25 arasında değişmesini ve dikey moda geçiş sağlar.