Takip Edin

Mobil

5 kemeralı Nokia 9 PureView tanıtıldı!

Yayınlanma tarihi

-

Nokia, uzun zamandır beklenen amiral gemisi telefonu Nokia 9 PureView‘i, MWC 2019‘da tanıttı. 5 adet arka kamerası bulunan telefon, donanım özellikleriyle hayal kırıklığı yaratabilir.

Nokia 9 PureView’in ekranı, 5,99 inç boyutlu 2880×1440 çözünürlüğe sahip P-OLED ekranından oluşuyor. Çentiksiz bir yapıya sahip ekranın çerçevelerinin kalın olduğunu söyleyebiliriz. İşlemci olarak geçtiğimiz yılın amiral gemisi telefonlarında gördüğümüz Qualcomm Snapdragon 845‘ten gücünü alan telefonda, 6GB RAM ve 128GB dahili depolama bulunuyor. Ayrıca 3220mAh bataryası bulunan Nokia 9 PureView, kutudan Android One platformu destekli Andorid 9.0 Pie ile çıkıyor.

Telefonun en dikkat çekici noktası kamera bölümü. Nokia 9 PreView’in arka bölümünde her biri 12MP çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip 5 adet lens bulunuyor. Bu lenslerin 2’si renkli ve 3’ü siyah beyaz olarak konumlandırmış. Ayrıca bir adet ToF sensörünün yer aldığı cihaz, derinlik konusunda oldukça iyi sonuçlar veriyor. Cihazın ön bölümündeyse 20MP çözünürlüğü ve f/1.8 diyafram açıklığına sahip Tetracell Pixel teknolojisine sahip bir kamera bulunuyor.

Gece mavisi adında tek renk seçeneği buluna Nokia 9 PureView’in fiyatı 699 dolar olarak belirlenmiş. Ayrıca bu cihazın sınırlı sayıda üretileceği ve stoğu tükense bile yeniden tekrar üretilmesinin söz konusu olmadığı açıklandı.