Takip Edin

Tablet

2020 model iPad Pro’nun tasarım detayları ortaya çıktı!

Yayınlanma tarihi

-

2020 yılının ilk aylarında tanıtılması beklenen yeni iPad Pro’nun tasarımıyla ilgili görüntüler ortaya çıktı.

Apple, 2018 Kasım ayından beri iPad Pro’nun yeni modelini çıkarmıyordu. Mart ayında gerçekleştireceği etkinlikte yeni iPad Pro’yu duyurması beklenirken, cihazın tasarımı hakkında bilgi sahibi olacağımız görseller OneLeaks tarafından sızdırıldı.

Yeni iPad Pro’nun ön bölümünün tasarımı bir önceki nesle göre çok fazla değişikliğe uğramamış. Yan bölümlerinde iPhone 12 modellerinde de olacağı iddia edilen düz çerçeve bulunan cihazın, arka bölümündeyse iPhone 11 Pro Max modelinde olduğu gibi üçlü kamera konumlandırılmış. Kamera konusunda bugüne kadar iPad modelleri hiçbir zaman yüksek sınıfı özellikler barındırmadığı için bu özellik şimdiye kadar en çok şaşırtan gelişme oldu.

Ayrıca, bir önceki nesilde olduğu gibi 11 inç ve 12,9 inç boyutunda iki farklı versiyon bulunacak. Bu cihazlardan 11 inç boyutunda olanın arkasında metal panel kullanılırken, 12,9 inç olan versiyonun arkasında cam panel kullanılacak. Bu da gösteriyor ki 12,9 inç boyutundaki iPad Pro yüksek ihtimal kablosuz şarj desteğine sahip olacak.